Surowy minimalizm: efekt betonu we wnętrzu
Zadaniem projektantów było stworzenie przestrzeni surowej, minimalistycznej i jednocześnie przyjaznej i bezpiecznej. Nowo wybudowany budynek w Sierosławiu należy do młodych rodziców, małego dziecka i psa. Odkrywając walory betonowej konstrukcji budynku, właściciele postanowili wpisać wnętrze w oszczędną stylistykę.
Autor: www.photographee.eu
Celowo wyeksponowane krzesła znanych projektantów, dodają koloru surowemu wnętrzu.
Spis treści
- Surowy minimalizm: płynne przejście
- Surowy minimalizm: akcent kolorystyczny
- Surowy minimalizm: jak ocieplić wnętrze
210-metrowy dom w Sierosławiu został zaprojektowany przez pracownię architektoniczną modelina. Właściciele to zwolennicy surowego minimalizmu, dlatego stylistyka wnętrza spójnie łączy się z samą konstrukcją budynku. Widoczny belkowy strop podkreślił oryginalny charakter wnętrza i doskonale wpisał się w jego surowo-minimalistyczny styl .Zobacz też: Betonowy tynk zamiast płytek w kuchni >>>
Surowy minimalizm: płynne przejście
Sercem całego domu jest kuchnia – miejsce, w którym domownicy spędzają najwięcej czasu razem. W samym jej centrum stanęła wyspa kuchenna wykonana ze stali, która płynnie przechodzi w drewniany stół jadalniany. Kuchnia oraz salon stanowią w projekcie wspólną, otwartą przestrzeń. Wszystkie funkcje wnętrza łączą się ze sobą. I tak kuchnia zmienia się w jadalnię, która z kolei otwarta jest na salon. Duży szklany kubik w strefie kuchennej to sprytnie schowana spiżarnia. Dzięki półprzeźroczystym ścianom może świecić, jeśli tylko w środku włączy się lampy.
Surowy minimalizm: akcent kolorystyczny
Wyposażenie wnętrza projektanci ograniczyli do niezbędnego minimum. Nie ma w nim dużych, wolnostojących obiektów, a wszystkie miejsca przechowania zostały zlicowane ze ścianą. Brak dodatkowych mebli wolnostojących i tym samym większe wrażenie przestrzenności, podkreślają minimalistyczny styl całego wnętrza. Jedynymi wyeksponowanymi meblami są kultowe krzesła projektu Eamsów, które dodają koloru surowemu wnętrzu. Salon w dużej części zajmuje ogromna sofa, idealna do wspólnego oglądania filmów czy relaksu przed kominkiem. Wybrana w jasnym, błękitnym odcieniu wprowadza do wnętrza świeżość.
Surowy minimalizm: jak ocieplić wnętrze
Dobrym rozwiązaniem było ocieplenie poszczególnych stref we wnętrzu poprzez wprowadzenie do nich drewna. Jego obecność ociepliła surowy charakter całego pomieszczenia. W strefie kuchennej projektanci postawili na drewnianą zabudowę, w strefie salonu zaś, zastosowano drewnianą posadzkę. To sprawdzone rozwiązanie, zwłaszcza jeśli w domu są dzieci, które najchętniej bawią się właśnie w salonie.
Autor projektu: www.modelina-architekci.com
Autor: Formativ, Kasia& Michał Dudko
W salonie- elementem przykuwającym uwagę są krzesła o różnych modelach. W części wypoczynkowej główną rolę gra duża, szafa sofa.
Autor: BASK- grupa projektowa
Sercem domu i najbardziej charakterystycznym miejscem jest jadalnia- z dużym okrągłym stołem. Nad nim- swoje miejsce znalazła- betonowa rozeta z motywem roślinnym.
Autor: Mariusz Bykowski
Kącik wypoczynkowy w salonie został urządzony w chłodnej w kolorystyce. Drewniana podłoga i puchaty dywan dodają wnętrzu ciepła i sprawiają, że mimo zimnej kolorystyki – jest przytulne.
Autor: Agnieszka Zawadzka