Szarość, biel i minimalizm – nowoczesne mieszkanie w Iławie

2022-05-30 19:09

Mieszkanie zaprojektowane dla miłośnika szarości i minimalizmu oraz wielbicielki bieli i elegancji wyróżnia się ogromną konsekwencją w zastosowaniu ustalonej palety kolorystycznej. W aranżacji ulubione barwy właścicieli uzupełnia niemal wyłącznie czerń. Projekt jest ściśle dopasowany do wymagań inwestorów, zarówno w kwestii aranżacji, jak i funkcjonalności.

Spis treści

  1. Mieszkanie dostosowane do potrzeb
  2. Modny salon – lamele i beton na ścianie z telewizorem
  3. Kuchnia w kształcie litery L
  4. Minimalizm w sypialni
  5. Nowoczesna łazienka – biel i beton
  6. Jakie dodatki do wnętrza w bieli i szarości?
  7. Obejrzyj zdjęcia prawdziwych mieszkań i się zainspiruj:

Mieszkanie dostosowane do potrzeb

Znajdujące się w Iławie mieszkanie o powierzchni 58 metrów kwadratowych zaprojektowała arch. Aurelia Palczewska, właścicielka pracowni ap. studio architektoniczne. Inwestorzy marzyli o nowoczesnych, jasnych wnętrzach utrzymanych w stonowanej kolorystyce bez żadnych ciepłych barw (wyjątkiem jest pokój kilkuletniego syna). Zależało im również na tym, aby niektóre rozwiązania i wyposażenie były dostosowane do wysokiego wzrostu mężczyzny. Mieszkanie składa się z przedpokoju, salonu z aneksem kuchennym, sypialni właścicieli, pokoju dziecka i łazienki. Architektka nieco zmieniła układ funkcjonalny wnętrza, aby poprawić tzw. komunikację.

Modny salon – lamele i beton na ścianie z telewizorem

Bazę stanowią podłoga w odcieniu jasnego drewna oraz białe ściany. Jedynie ściana za telewizorem jest inna – pokrywa ją beton architektoniczny połączony z białymi lamelami, które stanowią estetyczne zakończenie płyt oraz sprawiają, że całość jest wizualnie lżejsza i nie dominuje w pomieszczeniu. Za pionową szafką z półkami zawieszoną na tle lameli są ukryte kable od telewizora. Wymiary poszczególnych elementów na ścianie to wielokrotność 30 cm: płyty mają 120 cm, witryna i lamele po 60 cm, szafka RTV 300 cm – dzięki temu zabiegowi kompozycja jest proporcjonalna i spójna.

Naprzeciw ściany telewizyjnej stanęły sofa i puf – złączone tworzą wygodny narożnik, rozsunięte nie zakłócają komunikacji. Meble tapicerowane zostały zrobione na zamówienie – sofa jest rozkładana, ma pojemnik na pościel, obicie jest plamoodporne. Długość kanapy (220 cm) gwarantuje wygodny wypoczynek właścicielowi, który jest wysoki. Miękki dywan, zasłony i firany rozpraszające światło oraz poduszki dekoracyjne na sofie sprawiają, że minimalistyczne wnętrze utrzymane w chłodnych barwach jest przytulne i ciepłe w odbiorze.

Kuchnia w kształcie litery L

Aneks kuchenny został umieszczony w rogu pokoju dziennego, zabudowa ma kształt litery L. Właściciele marzyli o wyspie, jednak architektka namówiła ich, żeby – ze względu na niedużą powierzchnię – zrezygnowali z tego rozwiązania na rzecz stołu. Wybrała okrągły model i tapicerowane krzesła o wysokości dobranej tak, aby nie kolidowały z drzwiami lodówki. Zabudowa kuchenna jest minimalistyczna – do białych szafek i białego blatu architektka dodała czarne akcenty w postaci uchwytów czy baterii. Okładzina nad blatem imitująca marmur z szarym użyłkowaniem dodaje aranżacji elegancji.

Minimalizm w sypialni

W sypialni centralne miejsce zajmuje duże łóżko, którego wysokość została dostosowana do wzrostu pana domu (podobnie jak długość materaca). Uwagę przyciąga wezgłowie w postaci przyczepionych do ściany paneli tapicerowanych jasnoszarą tkaniną. Po obu stronach łóżka znajdują się podwieszane szafki nocne oraz minimalistyczne wiszące oprawy oświetleniowe pełniące funkcje lampek nocnych. W sypialni znajduje się także duża zabudowa z półkami, drążkami na wieszaki, regałem na książki oraz szafką na deskę do prasowania i suszarkę na pranie.

Nowoczesna łazienka – biel i beton

Łazienka o powierzchni 5 m kwadratowych jest urządzona bardzo funkcjonalnie. Na jednej ze ścian znalazła się zabudowa, która zapewnia odpowiednią ilość miejsca do przechowywania. Pod umywalką znajduje się wysuwany kosz na pranie, a w wysokim słupku obok jest schowana pralka. W zabudowie jest miejsce także na kosmetyki, chemię, papier toaletowy, a nawet mop do podłogi. Ze względu na duży wzrost inwestora wszystko elementy, takie jak blaty czy bateria pod prysznicem, znajdują się wyżej niż standardowo.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Jakie dodatki do wnętrza w bieli i szarości?

Nowoczesna, stonowana aranżacja w chłodnych barwach, na której bardzo zależało właścicielom, z czasem została nieco ocieplona złotymi dodatkami. Paleta kolorów jest neutralna, dzięki czemu wnętrza można ozdobić dekoracjami niemal w każdym kolorze. Szarość, biel i czerń równie dobrze wyglądają w połączeniu z głęboką zielenią czyt modnym granatem, jak i z pastelowym różem lub błękitem. To także świetne tło dla różnych odcieni drewna. Właściciele w każdej chwili będą mogli zmienić charakter swojego mieszkania za pomocą prostych w realizacji i niedrogich zmian aranżacji.

Obejrzyj zdjęcia prawdziwych mieszkań i się zainspiruj:

Nasi Partnerzy polecają