Tak urządzili swoje mieszkanie w stylu modern classic. Czarna kuchnia i meble inspirowane l. 60. XX w.

2025-01-09 15:29

Właściciele mieszkania marzyli o wnętrzu, które będzie zarówno nieszablonowe, jak i wizualnie lekkie. Projekt łączy prostotę form z eleganckimi wykończeniami i dopracowanymi detalami. Klasyczny duch oraz elementy stylu mid-century harmonijnie współgrają z nowoczesnym charakterem aranżacji. Przekonajcie się sami!

Spis treści

  1. Ciemna zabudowa kuchenna i mid-century design w strefie dziennej
  2. Duża i mała łazienka
  3. Eleganckie mieszkanie dla pary w stylu mid-century. Zdjęcia

Całe warszawskie mieszkanie zajmuje ok. 100 m2. W zakres pierwszej części projektu autorstwa NicaDesign weszły salon, kuchnia oraz dwie łazienki (mała i duża).

Ciemna zabudowa kuchenna i mid-century design w strefie dziennej

Projekt małej kuchni połączonej z salonem stanowił największe wyzwanie. Na szczęście z sukcesem udało się połączyć ciemną, nowoczesną zabudowę kuchenną z elegancką strefą dzienną.

Właściciele nie są miłośnikami ciężkiej zabudowy (np. szaf wnękowych), dlatego w projekcie pojawiają się proste, lekkie optycznie formy, które w duecie z eleganckimi materiałami tworzą wspaniały efekt modern classic.

Mimo że w strefie kuchennej zastosowano ciemną zabudowę, nie przytłacza ona wnętrza. Warto zwrócić uwagę na płytki ścienne z dynamicznym, geometrycznym dekorem, jasne blaty ze spieku kwarcowego oraz płytki podłogowe z marmurowym wzorem.

Całość jest dzięki temu nowoczesna, choć z mocną nutą klasycznej elegancji. Z czernią zabudowy świetnie komponują się złote detale.

W strefie wypoczynkowej postawiono na meble z modnym obiciem welurowym, inspirowane projektami z lat 50. i 60. XX wieku – wpisują się więc w ogromną popularność tzw. mid-century design.

Biele, kremy, butelkowa zieleń oraz jasny kolor drewna na posadzce wprowadzają klimat jak z butikowego hotelu. Neutralną bazę kolorystyczną ciekawie dynamizują mocniejsze, czarne akcenty – np. w postaci metalowej balustrady schodów czy ram lekkich, nowoczesnych mebli. Podobnie jak w części kuchennej pojawiają się też złote detale.

Duża i mała łazienka

W większej łazience rządzi aranżacyjna dyscyplina. To przede wszystkim materiały wykończeniowe oraz podstawowe wyposażenie odgrywają rolę dekoracji. W projekcie wyróżniają się duża wanna wolnostojąca z czarnym panelem (Marmorin Design, materiał MINERALICAST®), a także płytki dekorowane drobnymi trójkątami.

Podobnie jak w innych pomieszczeniach biel, kremy i czerń pięknie łączą się ze złotem obecnym w postaci m.in. armatury oraz ram luster (Muuto). Ciemna zabudowa WC nie przytłacza wnętrza, ponieważ w innych miejscach rządzą jasne kolory.

W małej łazience warto zwrócić uwagę na płytki cegiełki w kolorze butelkowej zieleni („powtórka” z salonu). Ten sam odcień pojawia się w zabudowie pod umywalką. Mniejsza łazienka ma nieco surowszy charakter – zamiast złota jest więcej czerni, mamy też płytki w odcieniach betonu.

Eleganckie mieszkanie dla pary w stylu mid-century. Zdjęcia

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Metamorfoza 35-m kawalerki. Kiedyś był tu tylko jeden pokój. Architekt spełnił marzenie właścicieli