Takiego remontu nie życzymy najgorszemu wrogowi! U Ady i Grzegorza wszystko było nie tak!
Zanim Ada i Grzegorz mogli w końcu cieszyć się przeprowadzką, musieli zmierzyć się z niejednym wyzwaniem. Pandemia, korki na granicach i zamknięte fabryki sprawiły, że wiele zamówionych produktów nie dotarło na czas, a magazyny świeciły pustkami. Jak udało im się pokonać te trudności? Przeczytajcie ich historię!
Autor: Projekt: Ada Skwira/WZ Studio, zdjęcia i stylizacja: Marta Behling/Pion Poziom, Natália Jušková (asystentka)
Spis treści
- Remont w czasie pandemii
- Wnętrza w stylu modern classic. Klasa!
- Eleganckie mieszkanie w stylu modern classic. Zdjęcia
Remont w czasie pandemii
Mieszkanie odebraliśmy od dewelopera w lutym 2020 roku i od razu zabraliśmy się za prace wykończeniowe – mówią Grzegorz i Ada (współwłaścicielka pracowni wnętrz WZ Studio).
– Zmieniliśmy układ pomieszczeń. Salon powiększyliśmy kosztem sąsiedniego pokoju, w którym urządziliśmy garderobę. Przesunęliśmy też ścianę między łazienkami. A w marcu… obudziliśmy się w nowej rzeczywistości – dodają.
Zamówione w Hiszpanii płytki do kuchni i na korytarz nie zostały wyprodukowane. Grzegorz dzwonił nawet do producenta i znajomych za granicą z prośbą o pomoc. Niestety, bezskutecznie (finalnie para zdecydowała się na inne kafle, dostępne w Polsce od ręki).
Stresu przysporzył im też gres do łazienki. Choć kupili go z dużym zapasem, okazało się, że zabrakło im dosłownie jednej sztuki.
– W magazynach pustki, kolejna produkcja miała ruszyć za półtora miesiąca, nie mogliśmy czekać. Przypomniałam sobie, że ten sam produkt stosowaliśmy u naszej klientki.
Zobacz także: 45-metrowe mieszkanie w stylu modern classic
– Pani Ela odstąpiła nam brakującą płytkę, ratując naszą budowę – uśmiecha się Ada.
Właściciele są też wdzięczni przyjacielowi, który odsprzedał im listwy do łazienki (te kupione przez internet nie spełniły oczekiwań pary).
– Dużo przygód? To dodajmy jeszcze jedną. Zawczasu zarezerwowaliśmy i zapłaciliśmy za blat ze spieku. A tuż przed montażem poinformowano nas, że materiał się uszkodził i nie ma szans na nowy. Na szczęście kamieniarz zachował się bardzo porządnie. Zaprosił nas do składu i zaproponował wybór nowego spieku, bez względu na cenę – opowiada pan domu.
Wnętrza w stylu modern classic. Klasa!
Przechadzając się dziś po mieszkaniu Ady i Grzegorza, trudno wyczuć nerwowość tamtych dni. Wnętrza urządzone w stylu modern classic emanują spokojem, klasą, przytulnością. Są ponadczasowe i eleganckie (to zasługa m.in. podłogi w jodełkę, sztukaterii czy aksamitu).
– Przez całe mieszkanie przewijają się też biel oraz granatowe i złote akcenty. Kocham to zestawienie kolorystyczne – wyznaje projektantka.
Aby szafka umywalkowa mogła stanowić też obudowę pralki, warto pamiętać o kilku sprawach.
1. Wymiary. Większość pralek do zabudowy ma wys. 82-85 cm, szer. 60 cm i głęb. 55 cm. Uwzględniając to, nasza szafka łazienkowa powinna mieć długość minimum 150 cm (70 cm na pralkę, 60 cm na umywalkę), głębokość co najmniej 60 cm i wysokość ok. 90 cm.
2. Umywalka. W tym przypadku sprawdza się tylko wpuszczana w blat (stojąca znajdowałaby się za wysoko, byłaby niewygodna w użytkowaniu). Model musi być też dość duży, umieszczony bliżej krawędzi blatu, nie przy samej ścianie.
3. Ważne. Zawór wody umieszczamy pod umywalką, odpływ podłączamy do syfonu umywalkowego, a gniazdo elektryczne montujemy blisko pralki, z dala od wody. Pralkę można osłonić frontem meblowym, drzwiczkami mocowanymi do blatu lub zasłonką.
Są zlicowane ze ścianą, minimalistyczne. Widać w nich jedynie skrzydło, miniszczelinę przy skrzydle oraz klamkę. W porównaniu z tradycyjnymi drzwiami, potrzebującymi więcej miejsca na ościeżnicę i opaski – modele ukryte mogą oszczędzić nawet 20 cm powierzchni ściany.
Sprawdzają się więc we wnętrzach, w których liczy się każdy centymetr (w tym projekcie zastosowano je między sypialnią a łazienką). Ich montaż dzielimy na dwa etapy.
Pierwszy – instalacja w murach ukrytych, aluminiowych ościeżnic (warto to zrobić na wczesnym etapie remontu).
Drugi – montaż skrzydeł, pod koniec prac remontowych. Drzwi można także „zatopić” w zabudowie stolarskiej. Wykończenie dostosowujemy do własnych potrzeb: malujemy farbą, nanosimy tynk dekoracyjny, naklejamy tapetę albo sztukaterię.
Eleganckie mieszkanie w stylu modern classic. Zdjęcia
Autor: Projekt: Ada Skwira/WZ Studio, zdjęcia i stylizacja: Marta Behling/Pion Poziom, Natália Jušková (asystentka)
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Arcyurocze mieszkanie w stylu modern classic. Klasyczna kuchnia i... moc kolorów!
Autor: Materiały prasowe/Under Studio, zdjęcia: Joanna Jaroszek