Tu "mniej znaczy więcej". Dom pod Warszawą zdobył architektonicznego Oscara
Ten nowoczesny dom został zatopiony w gęstwinie podwarszawskiego sosnowego lasu. Architektom podczas tworzenia jego projektu przyświecała idea “mniej znaczy więcej”. Jasne, przytulne wnętrza wypełniły faktury zestawione z subtelną grą kolorów, które stały się tłem dla włoskiego wzornictwa.
Autor: Projekt: Hola Design
Spis treści
- Nagrodzony projekt
- Przytulny minimalizm
- Biało-drewniana kuchnia
- Sypialnia: tapicerowane, skórzane łóżko
- Łazienka
Nagrodzony projekt
Pokazywany dzisiaj przez nas projekt został doceniony nie tylko przez inwestorów, ale również przez jury prestiżowego plebiscytu European Property Awards 2023 w kategorii Residential Interior — Private Residence.
Przytulny minimalizm
Centrum życia rodzinnego stanowi przestronna strefa dzienna, którą tworzą salon oraz kuchnia. Ich nieodłącznym elementem jest otaczający dom ogród i znajdujący się w nim starodrzew.
Świat kolorów zbudowano na zestawieniu minimalistycznych, subtelnych i jasnych odcieni beżu, bieli czy głębokiego brązu. Luksus nie musi być krzykliwy. Tu pojawia się w postaci wysokiej jakości materiałów.
Przestrzeń w salonie została zorganizowana wokół obudowanego spiekiem komika. Obszerny narożnik jest umiejscowiony tuż obok niego, a jego dopełnieniem jest komplet designerskich stolików. Całość stanęła na dębowej podłodze, na której dodatkowo znalazł się obszerny dywan.
— Istotną rolę przypisaliśmy też światłu. Od wejścia można zaobserwować grę światła sztucznego z dziennym, które wpada przez przestronne przeszklenia. Lampy dają nie tylko jasność funkcjonalną, ale też budują atmosferę i nadają charakter pomieszczeniu, na czym szczególnie zależało inwestorom. Unikatowe wzornictwo i precyzja wykonania sprawia, że wybrane do wnętrz włoskie lampy same w sobie stają się elementem dekoracyjnym, biżuteryjnym dodatkiem, który przyciąga uwagę — mówią właściciele pracowni Hola Design Monika i Adam Bronikowscy.
Biało-drewniana kuchnia
Kuchnia, choć otwarta na salon, znajduje się nieco z boku. Meble o drewnianych, jasnych fornirach budują tu przyjemne wrażenie przytulności. Zestawiono je z kamiennym blatem, który pojawił się na wyspie i w przestrzeni roboczej mebli
Domową atmosferę kreują tu nie tylko miękko spływające zasłony, ale też gra świateł przemykających się pomiędzy żaluzjami i tworzącymi na meblach subtelne cienie.
Sypialnia: tapicerowane, skórzane łóżko
Koncepcja stylistycznej jedności jest widoczna również w sypialni. Jej kolorystyka w udany sposób nawiązuje do estetyki salonu czy kuchni. Jej wnętrze zdominowało wykonane na zamówienie łóżko o skórzanej tapicerce według projektu pracowni.
Zasłony są tu nie tylko dekoracją, ale również chronią przed słońcem. To jest tu wyjątkowo mocne, ponieważ sypialnia jest usytuowana od południa.
Łazienka
Łazienka jest w pewnym sensie odbiciem kuchni. Drewno połączono ze spiekiem. Architekci nie bali się korzystać ze sprawdzonych rozwiązań i powtarzalności niektórych elementów, dlatego dokładnie te same lampy, które zawisły w sypialni, pojawiły się również i tu.
Projekt: Hola Design
Autor: Projekt: Hola Design
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Wnętrza w hiszpańskim stylu. Jasną bazę wzbogacono bordo i charakterystycznym wzornictwem
Autor: Projekt: Hola Design