Urszula i Krzysztof nie remontowali mieszkania przez 20 lat. Teraz przyszła pora na metamorfozę wnętrz

2023-06-29 15:41

Po 20 latach w mieszkaniu pełnym ciemnego drewna potrzebowali oddechu, żywszych kolorów, lżejszych form. I jeszcze paru zmian w układzie funkcjonalnym. Gdy syn poszedł na swoje, przystąpili do działania. Efekty remontu przeszły ich najśmielsze oczekiwania.

Jakie to piękne miejsce! 167-metrowy apartament z ogrodem zimowym i tarasem wychodzącym na warszawski Park Szczęśliwicki. Nic dziwnego, że naszym gospodarzom świetnie się tu mieszka. Na tyle, że zdecydowali się nie wyprowadzać na czas remontu, ale kolejno powierzać fachowcom poszczególne pomieszczenia.

Obecnie gotowa jest kuchnia, gabinety pani i pana domu, sypialnia i jedna z łazienek. Wyraźnie widać w nich, że właściciele lubią wnętrza przytulne, ale z charakterem wyrażającym się przez akcenty kolorystyczne. Jaka droga wiodła do widocznych już dziś efektów?

Kolory we wnętrzach pojawiły się z pozoru same, a w rzeczywistości przyszły wraz z wyszukanymi przez Annę przedmiotami i meblami jej projektu. Tak wiele w nich harmonii, tak wiele witalnej energii!

Przeczytaj także: Mocne kolory we wnętrzach – jak wprowadzać z sukcesem?

– Największym wyzwaniem był projekt kuchni. Zniknęła ściana dzieląca ją od salonu, zmienił się też całkowicie układ funkcjonalny tej przestrzeni – mówi architektka Anna Nowak-Kacprzak. – Słup konstrukcyjny, który się wtedy odsłonił, początkowo wydawał się kłopotem. W jego sąsiedztwie zaprojektowałam jednak regał na butelki z winem, które kolekcjonuje pan domu. Mebel tworzy harmonijną całość z zabudową – podkreśla.

Z nową energią
Autor: Marcin Grabowiecki
Jak przechowywać wino

Zbiory Krzysztofa znalazły się m.in. na półkach obok słupa, który dzięki temu przestał być zawalidrogą. A inne sposoby?

1. W piwniczce. Niekoniecznie pod ziemią! W tej roli sprawdzi się też dowolne inne pomieszczenie o stałej temperaturze 10-14°C, byleby wolne od wibracji czy wstrząsów, przeciągów oraz mocnego światła, zwłaszcza słonecznego. Butelki muszą tam oczywiście leżeć, a nie stać.

2. W chłodziarce. Specjalistyczne urządzenia pomagają zapewnić trunkom optymalne warunki przechowywania. Dostępne są w wielu wariantach, obok salonowych modeli wolnostojących istnieją kuchenne, m.in. podblatowe czy wersje slim do wąskich przestrzeni w zabudowie.

Z nową energią
Autor: Marcin Grabowiecki

Sprawdzone sposoby na przechowywanie żywności — GALERIA ZDJĘĆ

Kolory we wnętrzu
Anna Nowak-Kacprzak Architektura Wnętrz, studioawan.eu
Anna Nowak-Kacprzak Architektura Wnętrz, studioawan.eu

Dokładałam starań, aby w odpowiedzi na potrzeby Urszuli i Krzysztofa zaprojektować dla nich wnętrza naprawdę indywidualne. Takie, które stylem, formami i barwą będą odpowiadały gustowi właścicieli. Łazienka nie jest tu wyjątkiem. W tle pojawiają się tzw. bezpieczne biele, beże, brązy, a na ścianach widzimy coraz popularniejsze naśladownictwa marmuru i drewna. Jednak mocne akcenty brudnego różu, złamanych błękitów, miodowej żółcieni czy malinowej czerwieni nadają przestrzeni wyjątkowy, niebanalny charakter. Czuje się, że pani i pan domu to ludzie młodzi duchem. Dziś może jeszcze bardziej niż 20 lat temu, gdy urządzali tę przestrzeń po raz pierwszy – elegancko, ale zachowawczo.

Z nową energią
Autor: Marcin Grabowiecki

Wnętrza z kolorem — GALERIE ZDJĘĆ

Nasi Partnerzy polecają