W dobrym nastroju. Remont mieszkania, z którego powstały dwa
Dwa miesiące na generalny remont i zrobienie z jednego mieszkania dwóch? Okazuje się, że jest to możliwe. Inwestycja pod wynajem na warszawskim Ursynowie Północnym została powierzona pracowni GOOD VIBES Interiors, która sprostała zadaniu.
Spis treści
- Zobacz jak wygląda mieszkanie na Ursynowie po remoncie:
- Założenia remontu
- Remont mieszkania: inspiracje i rozwiązania
- Dobór mebli
- Najważniejsze przy tworzeniu mieszkań na wynajem są zawsze czas i pieniądze, stąd wszystkie rozwiązania musiały być łatwo i szybko dostępne na rynku, ze względów praktyczno-logistycznych, głównie z sieciówek i od sprawdzonych dostawców - tłumaczy Ola Dąbrówka z pracowni GOOD VIBES Interiors.
Mieszkanie znajduje się w 4-piętrowym bloku z 1977 roku na warszawskim Ursynowie. Nie było nigdy remontowane. Jego metraż wynosił 53 m2 i liczyło 3 pokoje, miało osobną kuchnię, łazienkę i WC.
Zobacz jak wygląda mieszkanie na Ursynowie po remoncie:
Autor: foto: Yassen Hristov, projekt: Ola Dąbrówka GOOD VIBES Interiors
Mieszkanie jest urządzone w stonowanej, naturalne kolorystyce
Założenia remontu
Inwestorom zależało na wydzieleniu dwóch mieszkań z tej powierzchni – studia (M1) i dwupokojowego (M2) – salonu z aneksem kuchennym i sypialnią, do którego przynależy również balkon. Miało wyróżniać się na tle konkurencyjnych mieszkań na wynajem. Być jasne i wygodne oraz funkcjonalne z dużą ilością miejsc do przechowywania. Praktyczne, no i ładne. A wszystko to miało zmieścić się w „inwestorskim budżecie”. Ola Dąbrówka z GOOD VIBES Interiors miała za zadanie wykonać remont i aranżację w dwa miesiące.
Polecany artykuł:
Remont mieszkania: inspiracje i rozwiązania
- W GOOD VIBES Interiors dbam o dobry nastrój wnętrz. - mówi Ola Dąbrówka - W taki sposób dobieram kolory i elementy wyposażenia, by jak najlepiej wpływały na zmysły i tworzyły środowisko wspierające dobrostan domowników.
Punktem odniesienia była zieleń za oknem, letni klimat osiedla i chęć zatrzymania lata przez cały rok. - I przekora by na Ursynowie nazywanym przez niektórych Betonową Dżunglą, zakwitł tropikalny las – dodaje projektantka.
Tapeta w łazience wprowadza energię (Wall Art, Rainforest Vivid). Małe, ciasne wnętrza stały się ciepłe i przytulne. Zamiast przytłaczać budzą ciekawość i relaksują. Zastosowane na podłodze płytki Evo Ceramika, Cava Honey imitujące drewno, o lekko falującej strukturze, przywodzą na myśl drewniane kładki, po których idzie się na plażę. Czarny i czerwony metal dodatków podkreśla kontrasty na tapecie i nadaje pomieszczeniu lekkiego, nowoczesnego charakteru.
Polecany artykuł:
Dobór mebli
Wyposażenie pokoi to głównie dobrze dobrane meble z Ikei – powszechnie dostępne, sprawdzone produkty mieszczące się w budżecie. Wybrano z oferty elementy odpowiadające koncepcji aranżacji wnętrza i zestawiono w sposób pozwalający maksymalnie wykorzystać niewielką przestrzeń bez zbytniego obciążania jej i zagracania. Dodatki są z Zara Home, HM Home, TKMaxx, plakaty drukowane z banku grafik, zielone, lekkie, drewniane lampy sufitowe z Bardach Store. - Kiedy budżet ogranicza, efekty osiągam spójnością koncepcji i konsekwencją wyborów spośród łatwo dostępnych produktów i rozwiązań – tłumaczy Ola Dąbrówka.