W tej 34-m kawalerce zabrakło sypialni. Ciekawy patent na łóżko w salonie!
Jak urządzić kawalerkę? Spójrzcie na ten niewielki apartament w krakowskim bloku – mimo skromnych 34 m kw., architektka zaprojektowała funkcjonalną przestrzeń, która wykorzystuje każdy centymetr! Jeśli marzysz, aby twoja kawalerka była nie tylko praktyczna, ale i stylowa, mamy sprawdzone pomysły, jak to osiągnąć!
Autor: Karol Kleszyk / mat. pras. Laminam
Widok na salon i jadalnię
Spis treści
- Małe mieszkanie w bloku: jak urządzić?
- Mieszkanie w szarości, czerni i drewnie
- Jak urządzić mały przedpokój w bloku?
- Jak urządzić salon z sypialnią?
- Szara kuchnia z drewnem
- Lustro weneckie w łazience
- 34-m kawalerka w bloku. Zdjęcia
Małe mieszkanie w bloku: jak urządzić?
Mieszkanie, które dziś odwiedzamy zlokalizowane, jest na nowym, kameralnym osiedlu na obrzeżach Krakowa. Nowe budynki mieszkalne otacza pięknie zaaranżowana zieleń, która przechodzi w położony nieopodal miejski teren spacerów i rekreacji. Trudno o lepszą lokalizację, jeśli marzymy o spokojnym gniazdku, sprzyjającym wypoczynkowi.
Właściciel 34-m awalerki poprosił o pomoc w urządzeniu tej niewielkiej przestrzeni Małgorzatę Staniek z pracowni Marbou. W efekcie powstał funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu mikroapartament, który urzeka elegancją i swoją kojącą aurą.
ZOBACZ TEŻ: 33-metrowe mieszkanie we Wrocławiu. Antresola i złote meble w kuchni
Mieszkanie w szarości, czerni i drewnie
W szacie kolorystycznej, zgodnie z życzeniem właściciela, dominują odcienie szarości zestawione z matową czernią metalowych elementów wykończeniowych. Naturalne odcienie dębu nie tylko ocieplają ten ciemny duet, ale również dodają wnętrzom przytulnego, domowego charakteru.
Jednym z najciekawszych materiałów zastosowanych w 34-m mieszkaniu jest spiek kwarcowy z efektownymi rudymi żyłami. Dekoracyjny i wytrzymały, a przy tym łatwy w obróbce i uniwersalny w zastosowaniach pojawia się w mikroapartamencie m.in. w strefie gotowania, jako blat stołu w jadalni i stolika kawowego w salonie.
W mieszkaniu zastosowano ogrzewanie podłogowe, klimatyzację i system nagłośnienia. Oprócz tego niewielki metraż skrywa liczne dyskretne, ale bardzo pojemne zabudowy organizujące wygodną strefę przechowywania.
Jak urządzić mały przedpokój w bloku?
Hol w odróżnieniu od zintegrowanej ze sobą strefy dziennej, został wydzielony optycznie przy pomocy lekkiej ścianki działowej. Ażurowa przesłona z metalu w czarnym macie łączy się z pojemną komodą, która z kolei płynnie przechodzi w zabudowę ścienną.
By jeszcze bardziej powiększyć wizualnie niewielką przestrzeń, projektantka wyposażyła pojemną szafę w holu w lustrzane fronty oprawione w cienkie czarne ramki.
Jak urządzić salon z sypialnią?
Sercem strefy dziennej jest wygodna szara sofa, której towarzyszy jasny fotel z podnóżkiem oraz stolik z blatem ze spieku kwarcowego.
Warto zwrócić uwagę również na regał znajdujący się tuż obok. Oprócz miejsca na książki i dekoracyjne drobiazgi, projektantka przewidziała również gniazdko do ładowania laptopa czy telefonu. Co więcej, w najwyższą półkę zabudowy dyskretnie wkomponowała również czarny klimatyzator.
W 34-metrowym mieszkaniu nie ma oddzielnego pomieszczenia z sypialnią. Łóżko zostało więc sprytnie ukryte w salonie, a dokładnie w szarym panelu meblowym, który mieści się tuż przy regale z książkami.
W ścianie z łóżkiem znajduje się nie tylko wygodny materac, ale również welurowy zagłówek oraz kompaktowe lampki w czarnym kolorze.
Co więcej, boczne szafy z ryflowanymi frontami mieszczą w sobie wysuwane stoliki nocne oraz dużo miejsca do przechowywania ubrań.
Szara kuchnia z drewnem
Warto też wspomnieć o kuchni. Zabudowa utrzymana jest w szaro-drewnianej kolorystyce, podobnie jak salon. Ścianę nad blatem oraz sam blat wykonano z ciemnego spieku kwarcowego.
Na szczególną uwagę zasługują tu lustra – pierwsze, nałożone na cokół zabudowy daje efekt unoszenia się mebli kilka centymetrów nad podłogą.
Lustro weneckie w łazience
Drugie lustro, weneckie (lub fachowo – fenickie), czyli wewnętrzne okno projektantka wybiła w ścianie między kuchnią a łazienką. W efekcie kuchnia nabiera lekkości, a łazienka jest lepiej doświetlona i wizualnie powiększona.
34-m kawalerka w bloku. Zdjęcia
Autor: Karol Kleszyk / mat. pras. Laminam
Widok na salon i jadalnię
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Magda Jagnicka: jak mieszka? Japandi ze szczyptą vintage i... smart
Autor: Materiał prasowy/Cosentino
Właśnie w takim stanie zastała je Magda, kiedy je kupiła. Poza całkowitą zmianą wystroju zdecydowała się również na zmiany w układzie przestrzennym. Dzięki wyburzeniu ściany między salonem a kuchnią, strefa dzienna stała się nie tylko bardziej przestrzenna, ale też lepiej doświetlona. — Nigdy wcześniej nie miałam otwartej kuchni, zawsze to było oddzielne pomieszczenie. Nie mogłam wyobrazić sobie lepszego miejsca, by komfortowo gotować i spotykać się ze znajomym — mówi Magda.