W tym mieszkaniu pastelowy pop-art łączy się z surowym stylem loftowym. To związek idealny
Właściciele tego mieszkania chcieli, by wnętrza odzwierciedlały ich miłość do surowego stylu industrialnego i pozytywnego, nietuzinkowego pop-artu. Efekt? Mariaż tych dwóch odmiennych estetyk okazał się strzałem w dziesiątkę.
Autor: Mikołaj Dąbrowski
W salonie dominują błękity, szarości, granat, drewno i czerń.
Spis treści
Salon z kuchnią
By stworzyć wnętrze, które będzie połączeniem stalowo-loftowej i pastelowo-popartowej stylistyki, w pierwszej kolejności trzeba należało zmienić w mieszkaniu układ przestrzenny. Ponieważ apartament był kiedyś dwoma oddzielnymi lokalami, architekt Magdalena Daszkiewicz z PRZESTRZENIE postanowiła zlikwidować jedno wejście, a w przypadku drugiego – tak go zaaranżować, by osłonić sień od części dziennej.
W salonie motywem przewodnim jest relaks i odpoczynek, na co wskazuje między innymi granatowy kompleks wypoczynkowy, a także nowoczesny fotel w szarym odcieniu. Ale meblem, który zdecydowanie przykuwa największą uwagę w pokoju dziennym jest regał wykonany na zamówienie.
Ciekawa forma i elegancka czerń to odzwierciedlenie loftowego stylu, który doskonale koresponduje z akcentami kolorystycznymi w postaci książek i grafik na ścianach. Na uwagę zwraca też kultowa lampa Vertigo, będąca zarówno funkcjonalnym oświetleniem, jak i ażurową, designerską dekoracją.
W salonie dominują odcienie błękitu, szarości, czerni i drewna – to aranżacyjna inwencja właścicielki mieszkania. Spójna paleta barw, dzięki odpowiedniej kompozycji nie zaburza swoją różnorodnością estetyki wykończenia.
Kuchenna zabudowa nawiązuje kolorem i stylem do lat 50. i 60. ze swoimi pastelowymi błękitami zabudowy, białym blatem i kafelkami. Kuchnie od salonu oddziela strefa jadalni z drewnianym stołem i krzesłami ze stylową plecionką wiedeńską.
Sypialnia i łazienka
W strefie prywatnej znalazło się miejsce na sypialnię, w której także gości granat. Najciekawszym elementem aranżacji tego pomieszczenia jest jednak wkomponowanie łóżka w zabudowę meblową. To doskonałe rozwiązanie w sytuacji, w której sypialnia jest nie tylko azylem odpoczynku, ale również miejscem do przechowywania. Dzięki temu nie trzeba już próbować wkomponować w aranżację kolejnych mebli wolnostojących, a łóżko zyskuje intymną oprawę.
Na uwagę zasługuje również łazienka. To pomieszczenie zostało zaprojektowane na bazie podstawowej palety barw, a więc bieli, czerni i szarości. Klasyczny efekt uwypukla również geometryczna podłoga. Ciekawym elementem łazienkowej aranżacji jest jednak czarna armatura, która dodaje wnętrzu kontrastu. Na jej funkcjonalność wpływa fakt, że te elementy są nie tylko trwałe, ale również łatwo można je utrzymać w czystości. W domowym SPA znalazło się miejsce również na wygodną wannę wolnostojącą.
Mieszkanie w kamienicy to kwintesencja praktycznego zagospodarowania przestrzeni, ale również designu. W aranżacji, której motywem przewodnim jest kompromis pomiędzy loftem a popartem, nie zabrakło nie tylko funkcjonalnych rozwiązań, takich jak szafa na rower w strefie wejścia czy też pojemna alternatywa dla garderoby wokół łóżka, ale również piękna, które zostało podkreślone subtelną kolorystyką oraz grafikami.
Zobacz więcej zdjęć tego mieszkania:
Autor: Mikołaj Dąbrowski
W salonie dominują błękity, szarości, granat, drewno i czerń.