Wnętrza domu w stylu industrialnym: rola koloru i faktury, czyli wyznaczniki stylu
Wnętrza domu utrzymane w klimacie industrialnym to pozornie chłodne przestrzenie, które zdominowane są przez surowość oraz prostotę. Kolosalną rolę w ostatecznym odbiorze projektu wnętrz odgrywa nie tylko zastosowana kolorystyka, ale przede wszystkim wykorzystane materiały. Marcin Guba z pracowni MGM Design zrealizował pomysły domowników i włączył do projektu wnętrza elementy, które wizualnie ocieplałyby całość. W efekcie powstało wnętrze domu nieco industrialne, ale przede wszystkim spójne i nowoczesne.
Autor: Anna Rychlewicz
Aranżacja sypialni utrzymana jest w stonowanej kolorystyce bieli i szarości. Baza kolorystyczna można przywoływać na myśl skrajną surowość, ale w połączeniu z detalami aranżacji stwarza przyjemną strefę nocną.
Spis treści
- Wnętrza domu: domowy industrializm
- Wnętrza domu przestronne i zorganizowane
- Styl industrialny we wnętrzu: kolory i materiały
Założeniem projektowym była aranżacja wnętrza domu, która przywodziłaby na myśl industrialny charakter przestrzeni. Projekt wnętrz miała charakteryzować przede wszystkim prostota oraz minimalizm. Zastosowana kolorystyka w połączeniu z wykorzystanymi materiałami sprawia, że wnętrze domu prezentuje się jako nowoczesne, spójne i niezwykle dojrzałe.
Wnętrza domu: domowy industrializm
Wnętrza domu zostały zaprojektowane jako przestrzenie utrzymane w klimacie industrialnym. Celem jak najlepszego oddania założonej stylistyki, zdecydowano się na stonowaną bazę kolorystyczną, która przywodziłaby na myśl wnętrza urządzone w starych pofabrycznych przestrzeniach. We wnętrzu domu dominuje czysta biel oraz ciepły odcień szarości . Nieco chłodna kolorystyka została dodatkowo ocieplona dzięki drewnianym elementom przełamującym nieco monochromatyczne wnętrze. Dopełnieniem całości jest aranżacja antresoli, która pozwoliła na uzyskanie dodatkowej przestrzeni w domu.
Wnętrza domu przestronne i zorganizowane
Wnętrze domu zaskakuje przestronnością i organizacją. Zastosowanie pomysłowych rozwiązań sprawia, że aranżacja nabiera przejrzystości, a przestrzenie wydają się jeszcze większe niż są w rzeczywistości. Właściciele zdecydowali się na zastosowanie we wnętrzu domu szklanych balustrad, które nie przytłaczałyby wnętrza, a także ażurowe schody o minimalistycznym kształcie. Podobne zadanie spełniają ogromne, przesuwne drzwi na taras. Niecenionym rozwiązaniem okazała się aranżacji otwartej kuchni z wyspą. W projekcie kuchni dominuje czysta biel, która przełamana została ciepłym drewnem wyspy kuchennej. Nadanie frontom kuchennym lekkiego połysku sprawia, że wnętrze nabiera wyjątkowo nowoczesnego charakteru. Dopełnieniem całości jest drewniana podłoga, która stanowi swoistą klamrę domykającą aranżację wnętrza domu. W podobnym klimacie utrzymana jest aranżacja sypialni. Tam, zastosowana kolorystyka sprawia, że całość prezentuje się jako niezwykle ciepłe i przytulne wnętrze nocne.
Styl industrialny we wnętrzu: kolory i materiały
Styl industrialny we wnętrzu nie jest zbyt wymagający. Chcąc jednak uzyskać iście pofabryczny klimat, który urzekałby lekką surowością, warto zadbać o to, by przejawiał się on w każdym detalu aranżacji. Oprócz stonowanej i minimalistycznej bazy kolorystycznej we wnętrzu domu, zdecydowano się także na wprowadzenie naturalnych, surowych materiałów. Ściana w holu została pokryta masą, która idealnie imituje beton. Z kolei, w projekcie salonu urzeka dekoracja ściany za telewizorem. Zastosowanie betowych płyt decyduje o industrialnym charakterze wnętrza, nie odbierając jednocześnie przestrzeni należytej przytulności. Na uwagę zasługuje także dekoracja ściany w holu, która urzeka naturalnością czerwonej cegły na ścianie. Całość prezentuje się jako nowoczesne wnętrze domu, które urzeka spójnością i złagodzoną surowością.
Kontakt z pracownią:
MGM-DesignMarcin Gubamgm-design.pl