Wnętrze domu jednorodzinnego: modernizacja budynku z lat 80.
Projekt domu jednorodzinnego, położonego w samym centrum Poznania został zrealizowany przez pracownię projektową Brzuska Architekt. Przy podejmowaniu decyzji o kupnie, właściciele kierowali się nie tylko lokalizacją, ale także otoczeniem dużego parku. Bliżniak wybudowany w latach 80. wymagał przebudowy i modernizacji, ale bez ingerencji w konstrukcję.
Autor: Brzuska Architekt
Podłoga w całym domu została wykonana z dekoracyjnej masy szpachlowej Pandomo K2.
Spis treści
- Wnętrze domu jednorodzinnego: jednolite materiały
- Wnętrze domu jednorodzinnego: według własnych zasad
Zmodernizowany budynek z lat 80. ma powierzchnię 220 m² i został wykończony materiałami dostępnymi w tamtych czasach. Charakterystyczne dla lat 80. półpiętra zostały zachowane. Narzuciły one mocno charakter i utrudniły podział funkcji w domu. W pierwszej kolejności projektanci musieli ustalić, na której kondygnacji usytuować „serce domu”, czyli kuchnię. Umieszczona na 3 z 6 półpięter (między pokojami dzieci a salonem) sprawiła, że nie odczuwa się tej ilości poziomów.
Wnętrze domu jednorodzinnego: jednolite materiały
Aby odczucie sześciu kondygnacji było jak najmniejsze, projektanci zdecydowali się na ujednolicenie materiału na podłodze w prawie całym domu, łącznie z klatką schodową. Wyjątek stanowi sypialnia rodziców, dzieci oraz częściowo łazienki, gdzie położono parkiet techniczny akacja. Podłoga w całym domu została wykonana z dekoracyjnej masy szpachlowej Pandomo K2. Ściany również ujednolicono ze względu na zaistniałe podziały konstrukcyjne. Pokryto je dekoracyjnym tynkiem z efektem betonu.Zobacz też: Surowo-minimalistyczny wystrój wnętrza domu >>>
Wnętrze domu jednorodzinnego: według własnych zasad
Całość wnętrza została potraktowana minimalistycznie, aby domownicy mogli swobodnie wyposażyć dom "po swojemu", niekoniecznie korzystając za każdym razem, z pomocy projektanta. Część wyposażenia inwestorzy zabrali z poprzedniego domu. "Te elementy były nam już znane i to do nich dostosowaliśmy zabudowę stałą oraz oświetlenie". Projektanci świadomie zostawili niedokończone fragmenty wnętrza, aby domownicy mogli z biegiem czasu mogli sami zaaranżować przestrzeń.
Autor projektu: www.brzuskarchitekt.pl
Autor: BASK- grupa projektowa
Sercem domu i najbardziej charakterystycznym miejscem jest jadalnia- z dużym okrągłym stołem. Nad nim- swoje miejsce znalazła- betonowa rozeta z motywem roślinnym.
Autor: Mariusz Bykowski
Kącik wypoczynkowy w salonie został urządzony w chłodnej w kolorystyce. Drewniana podłoga i puchaty dywan dodają wnętrzu ciepła i sprawiają, że mimo zimnej kolorystyki – jest przytulne.
Autor: www.photographee.eu
Celowo wyeksponowane krzesła znanych projektantów, dodają koloru surowemu wnętrzu.