Wnętrze domu pod Łodzią: surowy minimalizm czy harmonijnie uporządkowana przestrzeń?
We wnętrzu domu pod Łodzią zamieszkało połączenie polskiego, włoskiego i duńskiego dizajnu. W roli głównej w aranżacji wnętrz - japoński minimalizm i betonowa rozeta z motywem roślinnym. Zobacz ciekawy projekt wnętrza domu autorstwa grupy projektowej Bask.
Autor: BASK- grupa projektowa
Sercem domu i najbardziej charakterystycznym miejscem jest jadalnia- z dużym okrągłym stołem. Nad nim- swoje miejsce znalazła- betonowa rozeta z motywem roślinnym.
Dom pod Łodzią został zaprojektowany dla czteroosobowej rodziny. Jego mieszkańcy to ludzie ceniący wygodę i wysoką jakość materiałów. Lubią otaczać się niebanalnymi przedmiotami i dobrze czują się w oszczędnej stylistyce. Prezentujemy projekt oraz galerię zdjęć wnętrza domu autorstwa grupy projektowej Bask.
Wnętrze domu pod Łodzią: siła tkwi w szczegółach
Ideą projektu wnętrza domu było stworzenie harmonijnej i uporządkowanej przestrzeni za pomocą klarownych rozwiązań. Projekt wnętrza domu miał odzwierciedlać osobowości inwestorów - to osoby pragmatyczne, uporządkowane, przywiązujące uwagę do szczegółów i wrażliwe na to, co je otacza. Wnętrze domu zostało podzielone na strefy, które przenikają się, tworząc spójną przyjazną przestrzeń, w wystroju wnętrz postawiono na minimalizm. Na parterze zastosowano jednolitą posadzkę na bazie cementu i żywicy oraz surowy betonowy strop, co pomogło w uzyskaniu wizualnej harmonii i podkreśliło charakter dziennej części domu. We wnętrzu dominuje biel, szarości, czerń i antracyt, ocieplone przez odcienie drewna i stonowaną paletę kolorów.
Zobacz też: Minimalistyczny wystrój wnętrza >>>
Przestrzeń wnętrza domu jest jasna, dobrze doświetlona światłem naturalnym, które wpada przez duże przeszklenia. Sercem wnętrza domu i najbardziej charakterystycznym miejscem jest jadalnia - z dużym okrągłym stołem. Nad nim, na suficie - swoje miejsce znalazła - betonowa rozeta z motywem roślinnym. Na ścianie przy stole jadalnym zaprojektowana została kompozycja z dębowych kołków i ruchomych półek, która daje domownikom możliwość samodzielnego komponowania i zmian aranżacji. Na półkach - usiadła mała kolekcja sukulentów zasadzonych w ceramicznych otoczakach oraz szklane wazony z falistą strukturą. Magicznym miejscem w domu jest strefa kominka, gdzie można zapaść się w miękkim fotelu i relaksować się obserwując ogień. Powierzchnia kominka została wykończona naturalnym i wytrzymałym materiałem jakim jest spiek kwarcowy w kolorze antracytu. Drewniane wykończenie schodów jest zapowiedzią strefy nocnej. Na piętrze wnętrza domu - drewno rozlewa się na całą podłogę a także na fragmenty ścian tworząc przytulny klimat tej części. We wnętrzu możemy zaobserwować przenikanie się polskiego, włoskiego i duńskiego dizajnu.
Autor: Thinkstockphotos.com
Autor: Andrzej Szandomirski
Otwarta wspólna przestrzeń parteru. Kuchnia z salonem i jadalnią mimo, że blisko siebie optycznie są wydzielone. Nowoczesne elementy przenikają się z tradycyjnymi. Tradycyjne formy sof pasują do nowczesnych krzeseł i bryły narożnego kominka. Szary kolor ścian i wysokie okna ujmują w ramy zieleń za oknem.