Zapachy: aranżacja wnętrz zapachem [PODPOWIEDZI]
Aranżacja wnętrz zapachem to niezwykle efektowny dodatek do naszego wnętrza. Wpływa na nasze samopoczucie i zachęca naszych gości od progu do wejścia dalej. Aranżacja wnętrz zapachem uspokaja i odpręża nas po ciężkim dniu w pracy, jak i robi całe pierwsze wrażenie na wszystkich odwiedzających nasze wnętrze. Jak odpowiednio aranżować wnętrza zapachem?
Autor: materiały prasowe Pachnąca Szafa
Spis treści
- Aranżacja wnętrz zapachem: wiosenna świeżość na salony
- Aranżacja wnętrz zapachem: nostalgicznie aromatycznie
- Aranżacja wnętrz zapachem: pachnące ubrania do przechowywania
Wiosną i latem wyostrzają nam się zmysły. Gdy cała przyroda budzi się do życia mamy ochotę oddychać pełną piersią. Z takim też nastawieniem wracamy z popołudniowego spaceru do naszego wnętrza. Warto przenieść tą zdrową aurę również do naszego domu. Aranżacja wnętrz zapachem ma zbawienny wpływ na nasze samopoczucie. I ukojenie nerwów po ciężkim dniu pracy.
Aranżacja wnętrz zapachem: wiosenna świeżość na salony
Chcąc zaprosić do świeżo wysprzątanego mieszkania gości, warto zadbać o atrakcyjną "kropkę nad i" naszych starań. Eteryczne olejki i mgiełki do wnętrz znakomicie wpływają na nasze i gości samopoczucie. Ustawiając w przedpokoju i w salonie dyskretny flakonik z ulatniającym się stopniowo ulubionym zapachem, wprowadzamy nie wymuszoną atmosferę relaksu w naszym wnętrzu. Już stawiając pierwsze kroki w stronę salonu towarzyszyć nam będą delikatne nuty z wolna ulatniających się olejków. Zaproszą i zachęcą do wejścia. Ważnym jest, ażeby starać się nie mieszać zapachów w sąsiadujących ze sobą pomieszczeniach (a już na pewno nie w jednym wnętrzu). Można także uprzednio spryskać mgiełką zapachową firany i zasłony. Uważać natomiast należy na perfumowaną powierzchnię tkanin - zbyt intensywny zapach może wywołać niepokój lub po prostu - ból głowy i ogólnie złe samopoczucie.
Aranżacja wnętrz zapachem: nostalgicznie aromatycznie
Klasyczne kominki do aromaterapii to zawsze stylowy dodatek do wnętrza, a jednocześnie cudowny katalizator pięknych zapachów. Warto odgrzebać skrywane w piwnicach i na strychach dawne odsłony tych przydatnych przedmiotów. Po małym odświeżeniu lub przemalowaniu staną się na nowo modnym dodatkiem, a ich nadrzędna funkcja przysporzy wnętrzu wielu przyjemnych okoliczności. Olejki aromatyczne wybierajmy zawsze powoli i w skupieniu. Decydujmy się na nie roztropnie, analizując wszystkie nuty aromatu. Chcąc poczuć się komfortowo we wnętrzu skropionym zapachem, aromat - jak perfumy - musi na nas leżeć jak ulał. Drugim aspektem branym pod uwagę jest zapoznanie się z terapeutycznymi właściwościami poszczególnych zapachów. Jedne (pomarańcza, grejpfrut) pobudzą nas do działania i uruchomią skrywaną energię. Inne (wanilia, passiflora, drzewo sandałowe) uspokoją nerwy po całym dniu i wprowadzą w błogi nastrój. Pamiętajmy, że delikatna, ledwo wyczuwalna woń ulubionego olejku jest najlepszą dekoracją wnętrza.
Aranżacja wnętrz zapachem: pachnące ubrania do przechowywania
Wiosną warto przejrzeć garderobę w szafie i schować część zimowych rzeczy do kartonów lub walizek. Warto wówczas zapewnić przechowywanym sezonowo ubraniom przyjemne leżakowanie wśród schowanych między nimi zapachowymi saszetkami. Nie dość, że odstraszą nie chciane mole, to przyjemnie uderzą wonią późną jesienią, gdy na nowo zagoszczą w naszych szafach. Dobrym sposobem jest również zapewnienie sezonowanemu obuwiu zapachowe wkładki - skóra buta nie złapie wówczas drażniącej woni, a obuwnicze szafki przestaną straszyć możliwością ich otwarcia. Popularne niegdyś (dość intensywne) zawieszki do szaf na mole, dostepne są obecnie w znacznie przyjemniejszych i delikatniejszych odsłonach, nie tracąc nic ze swej skuteczności. Pachnący dom i bezpieczne przechowywanie rzeczy w zorganizowanym porządku, to zawsze powód do dumy każdego gospodarza.